O společnosti

Naše společnost je již od roku 1993 věrná svému hlavnímu záměru - poskytování inženýrských služeb v oboru automatizace v České Republice i v zahraničí. Od svého vzniku společnost realizovala záměry více než sta společností, působících v energetickém, dopravním, chemickém a zpracovatelském průmyslu.

Postupem času společnost rozšířila své spektrum činnosti. Nyní se kromě automatizace věnujeme ještě průmyslové komunikaci a řízení energetického hospodářství.

Jsme kompetentní Vám nabídnout služby integrátora na studie, projekty, montáže, programování a stálý servis 24x7.

Naší vizí je být spolehlivým partnerem Vašich cílů. Proto dodáváme řešení, která ochrání Vaše investice do budoucnosti a zajistí jejich efektivní využití.

Milníky COLSYS-AUTOMATIK 1993-2013:


  • 1993 založení COLSYS-AUTOMATIK s.r.o. na poskytování kompletních inženýrských služeb - projekty průmyslové automatizace.
  • 1994 partnerství se SIEMENS AG OESTERREICH - projekty řídicích systémů pro energetiku.
  • 1999 transformace na COLSYS-AUTOMATIK a.s.
  • 2002 partnerství s HIRSCHMANN GmbH. - rozšíření o projekty průmyslových komunikačních sítí.
  • 2004 partnerství s INSTAR ITS OSTRAVA a.s. - rozšíření o projekty informačních systémů pro správu energií v průmyslu dle ISO 16001/50001.
  • 2012 partnerství s TELEFONICA O2 a.s. - rozšíření o služby Energetického portálu pro správu energií v budovách dle EN 15232.

Naši partneři

Logo Instar

INSTAR ITS Ostrava, a.s. Výrobce informačního systém IS ENERGIS - komplexní SW nástroj pro řízení podnikových procesů.

Logo Belden

BELDEN je jedním z předních světových dodavatelů techniky pro přenos signálů včetně kabelů, propojovacích i aktivních součástek pro náročné aplikace, kde se vyžaduje naprostá spolehlivost. K takovým aplikacím patří například průmyslová automatizace do datových center, studiová technika pro vysílání a letecký průmysl.